Mass Geiner co je nejlepší, složení, názory 2020!

By | 8 listopadu, 2020

Gainer je nepochybně jedním z nejprodávanějších doplňků stravy pro sportovce. Pouze proteinové doplňky mu mohou konkurovat. Ostatní produkty nemají šanci. Odkud pochází tato sláva? Co je vlastně gainer? Stojí za to použít? Pro koho to bude fungovat? Odpověď na tyto otázky najdete níže.

Mass Gainer

Přípravek je určen pro lidi zaměřené na zvýšení svalové hmoty . Se zvláštním důrazem na ty, které se vyznačují ektomorfní stavbou těla – štíhlé nohy, štíhlé paže, úzká ramena – široce chápaná laxnost. Ektomorfy se vyznačují extrémně rychlým metabolizmem, je pro něj těžké přibrat. Není to však nemožné. Prvním krokem, který by měl budoucí „divočák“ udělat, je zvýšit kalorický obsah stravy – bez pozitivní energetické bilance nedosáhne svého cíle.Konzumace 3 000 nebo 4 000 kalorií se může ukázat jako docela výzva – nabídka by měla být založena na nezpracovaných produktech, nikoli na nezdravém jídle – rychlém občerstvení, sladkostech a dalších. Proto se doporučuje zahrnout do stravy gainer – doplněk s vysokým obsahem sacharidů – 80% složení. Pokud se užívá pravidelně, přispěje k přibývání na váze.

Mass Gainer složení

Vzorec přípravku je založen na dvou složkách: sacharidech a bílkovinách, které se vyskytují ve zcela odlišných poměrech. Sacharidy jsou tzv báze, proteiny jsou pouze doplňkem – stejně jako aminokyseliny BCAA, kreatin , glutamin – doplňkové látky, které lze nalézt ve většině doplňků dostupných na trhu. Jejich cílem je doplnit nedostatek živin, což je zvláště důležité v peri-tréninkovém cyklu.

Vysoký obsah sacharidů se odráží v kalorickém obsahu produktu – část (100 g) poskytuje 380 kcal, což je důvod, proč se lidé na hubnoucí dietě vzdávají užívání ve prospěch bílkovinného doplňku.

Mimochodem ! Hlavním zdrojem bílkovin v gaineru je syrovátka – vaječné bílky nebo kasein se používají jen zřídka . A co tuk? Je toho opravdu málo – obvykle se přidává MCT – olej, který se vyznačuje velmi dobrou absorpcí a relativně rychlým metabolizmem. Nevyžaduje velké zapojení trávicího systému.
Kromě výše zmíněných ingrediencí obsahuje gainer bohužel také nežádoucí přísady, které nemusí nutně souviset se zdravým životním stylem. Proto doporučuji všem zájemcům o koupi tohoto doplňku zkontrolovat štítky! Příkladem takové látky je například aspartam, který sice chutná, ale je škodlivý. Předpokládá se, že je karcinogenní – může také vést k silným bolestem břicha, průjmům, problémům s pamětí a koncentrací.

Mass Gainer akce

Fungování zesilovačů závisí na několika faktorech – dokonce i na držení těla. Důležitá je také doba jejich konzumace. Používají se před tréninkem a dodávají energii, doplňují se okamžitě poté, co usnadní regeneraci těla – obnoví zásoby glykogenu a urychlí růst svalové tkáně. Účel jejich použití je však obvykle úplně jiný – přírůstek hmotnosti. Bude to možné s doplňkem sacharidů. Výzkum provedený skupinou německých vědců ukázal, že lidé, kteří užívali tento lék, přibrali na váze mnohem rychleji než ti, kteří to nebrali. Problém byl v tom, že to byl hlavně tuk, ne svalová tkáň – a na tom nám, sportovcům, záleží.Pokud bychom chtěli „ztloustnout“, získat trochu břicha, koupili bychom exkluzivitu McDonald’s.

Mass Gainer pro koho to bude fungovat?

Jak jsem již zmínil, gaine r bude fungovat především u lidí s velmi štíhlým tělem – zrychluje růst nejen svalové tkáně, ale i tuku. Lidé se správným BMI mohou dosáhnout opaku zamýšleného účinku – kotel místo radiátoru. V takových případech se doporučuje užívat proteinový doplněk , který se vyznačuje vysokým obsahem aminokyselin – látek, které tvoří svaly.

Mass Gainer dávkování

I když na obalu najdete všechny potřebné informace, neberte to jako samozřejmost. Výrobci doplňků jsou velmi chytří, chtějí prodat co nejvíce. Vztah je jednoduchý – čím rychleji použijete přípravu, tím rychleji si koupíte novou. Proto se často předávkují. Doporučují konzumovat 150 g doplňku denně! Pokud vám záleží na zdraví a optimálních účincích, spočítejte si svou denní potřebu makroživin. Ověřte získaný výsledek s údaji na štítku.

Mass Gainer jak se přihlásit?

Lidé, kteří chtějí zvýšit svalovou hmotu, by ji měli použít ihned po tréninku. Tím doporučení nekončí – jak víte, gainer se skládá převážně ze sacharidů, proto si dejte jídlo bohaté na bílkoviny 2-3 hodiny po jeho konzumaci. Ectomorphs mohou tyto pokyny trochu upravit – používejte kondicionér před i po návštěvě posilovny.

Gainer – jak koupit dobrý kondicionér?

Jak jsem již zmínil, při rozhodování o koupi gaineru věnujte pozornost kvalitě, množství a druhu látek použitých při jeho výrobě. Většina z nás se mezitím řídí cenou – nízké náklady mohou znamenat jen jednu věc: selhání.

  • Požadovaný obsah bílkovin je přibližně 20 g na 100 g produktu. Důležitý je také jeho typ – pozor na výrobky obsahující kasein nebo vaječné bílkoviny.
  • Kvalitní gainer obsahuje zanedbatelné množství tuku.
  • Přítomnost aminokyselin BCAA , kreatinu nebo argininu je vítána.
  • Přípravek nízké kvality obsahuje látky jako: maltodextrin, dextróza, fruktóza.

Mass Gainer – vedlejší účinky

Přestože akci nelze odmítnout, často převažují vedlejší účinky doprovázející léčbu. A co je horší, stěžují si na ně lidé, kteří správně doplňují přípravu popsanou v dnešním příspěvku.

  • Silné bolesti žaludku
  • Nadýmání
  • Průjem
  • Akné

Nejzávažnějším důsledkem je bezpochyby nekontrolované přibývání na váze.

Mass Gainer stojí to za to?

Gainer bude fungovat pro lidi, pro které je těžké přibrat na váze – ektomorfní stavba těla, nedostatek chuti k jídlu. Mělo by se však pamatovat na to, že se jedná o vysoce zpracovaný produkt – při nesprávném použití může přispět k nekontrolovanému přírůstku hmotnosti. Důležité je, že kondicionér nikdy nenahradí zdravé jídlo – pokud máte čas na jeho přípravu, nebuďte líní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *